دنیای خودروشما هم بدانید در دنیای خودرو چه می گذرد!

معرفی خودروی جدید سایپا

خودرو جدید گروه خودروسازی سایپا با نام ایدو درکنار زیبایی و کیفیت بالای خود، از تکنولوژی طراحی ارگونومی بهره مند بوده و آسایش در رانندگی را برای سرنشینان بوجود آورده است

 

به گزارش دنیای خودرو ،خودرو جدید گروه خودروسازی سایپا با نام ایدو  درکنار زیبایی و کیفیت بالای خود، از تکنولوژی طراحی ارگونومی بهره مند بوده و آسایش در رانندگی را برای سرنشینان بوجود آورده است.

ایدو محصول جدید سایپا علاوه بر داشتن ظاهری زیبا با بکار گیری طراحی ارگونومی فضای راحت و دلچسبی برای سرنشینان این خودرو فراهم آورده است. راحتی راننده و تامین جانی سرنشینان خودرو و سایر افراد دیگری که به نحوی با اتومبیل در ارتباط هستند در این خودرو رعایت شده است.

طراحی از دیدگاه آنتروپومتری شامل انطباق و هماهنگی و ابعاد و اندازه های بدن با ابعاد و اندازه های محل کار یا ابزار وسیله مورد استفاده است. آنتروپومتری در واقع بخشی از دانش ارگونومی و شاخه‌ای از فیزیکال آنتروپومتری است که موضوع آن سنجش و اندازه‌گیری ابعاد و اندازه‌های ظاهری قسمت های مختلف بدن انسان است.

یکی از برترین نقاط قوت خودرو ایدو نیز مقوله طراحی ارگونومی این محصول است که می تواند سواری راحت و لذت بخش را برای سرنشینان ایجاد کند. ایدو بر این اساس با بالابردن کارایی و بازده انجام کار سهولت بیشتر در کاربرد و  کاهش خطا و افزایش بهره برداری  در رانندگی را برای سرنشینان به ارمغان آورده است.

همچنین بواسطه دارا بودن پارامترهای ارگونومی در خودرو ایدو،افزایش ایمنی، کاهش خستگی و استرس، افزایش و ایجاد آسایش و راحتی، افزایش پذیرش و مقبولیت برای سرنشینان از جمله محاسن این خودرو است.

همچنین ایدو از لحاظ ظاهری خودرویی زیبا و جذاب است و نوع طراحی آن بواسطه همکاری با خودروسازان مطرح جهانی در زمره حرفه ای ها قرار می گیرد.  ویژگیهای آن چراغ‌های تیز و اسپرت و برجستگی‌های کاپوت و صندوق عقب نسبتاً کوتاه می‌باشد که ترکیبی پویا و جالب به آن داده است.

درکنار زیبایی، پیشرانه چانگان ایدو یک موتور ۱.۶ لیتری ۱۲۴ اسبی و ۱۶۰ نیوتن متری است. برای انتقال نیرو هم از گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته تیپ ترونیک استفاده می‌شود.
تولید این خودرو توسط سایپا را می توان سیاستی درست در راستای پاسخ به نیاز مشتریانی که در قدیم بدنبال خودرو زانتیا بوده اند دانست. ایدو می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای زانتیا و مشتریان متقاضی سطح قیمتی بالا دانست.

اما باید در نظر داشت که این خودرو قطعاً جایگزینی موقت برای خودرو زانتیا خواهد بود و مطمئناً در آینده در صورت تغییر فضای سیاست خارجی، می توان انتظار محصولات بهتر را نیز از خودروسازان داخلی داشت.

جستجوی مطالب

لیست محصولات نیکوپخش

  کلیک کنید

مشخصات نمایندگان مجاز نیکوپخش

  کلیک کنید

ورود اعضا

آمار بازدیدکنندگان

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما هم مسیر شوید!

با وارد کردن ایمیلتان از بروز رسانی های سایت و پیشنهادات ویژه ما بهره مند شوید